Корисничка поддршка:
Македонски English

Градот Ен

Градот Ен
Градот Ен
Автор: Леонид Добичин

Достапност: На залиха
 

Како дете гледа на случувањата околу себе во едно зафрлено гратче. Малите нешта можат да станат одеднаш големи, а големите да се претворат во ситни колку мравки. Книга за растењето на кое секој од нас има потреба да се присети и на тоа како во тие возбудливи мигови одеднаш се преобразува и светот наоколу.

 

ISBN: 978-608-4507-66-6

Повез: мека

Година на издавање: 2012

Број на страни: 112

Димензии на книгата: 13х20

Едиција: Бранови, книга 9

Категорија: Вер(б)а, Авантури, Тинејџери, Историја

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: