Корисничка поддршка:
Македонски English

Нај-кратки раскази

Нај-кратки раскази
Нај-кратки раскази
Автор: Анета Попова

Достапност: На залиха
 

Колку најкраток може да биде еден расказ а сепак во него да се раскажува интересен и впечатлив настан. Анета Попова е една од првите жени-авторки кои објавија храбра книга микрофикции.

 

ISBN: 978-608-4507-04-8

Повез: мека

Година на издавање: 2009

Број на страни: 159

Димензии на книгата: 16x17

Едиција: Вестибул, книга 4

Категорија: Раскази, Експеримент, Мade in Macedonia 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: