Корисничка поддршка:
Македонски English

Убиства со монограм

Убиства со монограм
Убиства со монограм
400 ден.
Категории: Крими  Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Софи Хана

Достапност: На залиха
 

Нов роман за Херкул Поаро – ново таинствено убиство што може да го реши само брилијантниот белгиски детектив.

„Јас сум мртва жена, или ќе бидам наскоро...“

Мирната вечера на Херкул Поаро во едно лондонско кафуле ја прекинува непозната жена што му се доверува дека наскоро ќе биде убиена. Иако видно уплашена, таа го моли Поаро да не го бара нејзиниот убиец бидејќи со нејзината смрт правдата ќе биде задоволена.

Истата вечер во еден отмен лондонски хотел се убиени тројца гости, а на секого од нив во уста му е оставено по едно копче. Дали овие убиства се поврзани со преплашената жена? И, додека Поаро се труди да го расветли случајот, на повидок е четврто убиство.

Во стилот на брилијантната Агата Кристи, Софи Хана нè води низ една ѓаволски замрсена загатка, која не може да ја разреши никој освен ненадминатиот Херкул Поаро.

 

Автор: Софи Хана / Sophie Hannah

Наслов на оригиналот: The Monogram Murders

ISBN: 978-608-243-384-4

Број на страници: 320

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 261

Категории: Трилер, Крими

Година на издавање: 2020

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: