Корисничка поддршка:
Македонски English

Нека играат децата

Нека играат децата
Нека играат децата
300 ден.
Категории: Made in Macedonia  Раскази  ДАМАР 
Автор: Денис Бојаров

Достапност: На залиха
 

„Нека играат децата“ е прва објавена книга на Денис Бојаров и претставува збирка раскази наменета за различни возрасни категории, која обработува социолошки, психолошки и филозофски теми поврзани со децата, со семејството, но и со човекот, воопшто.

Во голема мера книгата изобилува со автобиографски приказни, збогатени со имагинативната нарација, преку кои авторот воспоставува комуникација и блискост со читателот и му испраќа емотивни и моќни пораки.

Нараторот преку гласот на децата, преку родителите, животните и растенијата комуницира со читателот и му дава еден готов производ од ликови и настани од нашето поднебје, со кои сите ние се идентификуваме. Педесет и еден расказ на број, тематски слични, сепак со поинакво сиже и поуки. Ова се раскази што ќе ја поттикнат емпатијата во вас.

 

Автор: Денис Бојаров

ISBN: 978-608-243-402-5

Број на страници: 160

Димензии: 13х20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Дамар, книга 40

Категории: Раскази, Made in Macedonia

Година на издавање: 2020

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: