Корисничка поддршка:
Македонски English

Деца на злото

Деца на злото
Деца на злото
450 ден.
Категории: Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Миодраг Мајиќ

Достапност: На залиха
 

„Деца на злото“ е прв роман на човекот чии јавно искажани ставови секогаш создаваат лавина реакции во соседна Србија. А сега донесува вистински потрес и во светот на литературата!

Во средиштето на романот се наоѓа едно драматично убиство, а потрагата по сторителот ќе доведе до низа други настани, кои ќе откријат дека станува збор за злосторство од страст, одмазда, опомена и симболика.

Како да се пронајде виновникот во свет во кој вистината е изобличена, а минатото на јунаците е вткаено во нивната сегашност со нераскинлива поврзаност со злото?

Никола Бобиќ, белградски адвокат, ќе се обиде да пронајде одговор на тоа прашање, не насетувајќи дека одговорот засекогаш ќе го промени.

Оваа приказна се однесува на сите нас бидејќи во неа ќе пронајдеме рефлексија и на нашата општествена стварност. Но, што е уште поважно, ќе го пронајдеме изгубеното зрно надеж.

Дури и во систем длабоко изгребан од корупцијата има место за херои.

 

Автор: Миодраг Мајиќ / Miodrag Majić

Наслов на оригиналот: Deca zla

ISBN: 978-608-243-383-7

Број на страници: 400

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 263

Категории: Трилер

Година на издавање: 2020

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: