Корисничка поддршка:
Македонски English

Викендичка со базен

Викендичка со базен
Викендичка со базен
400 ден.
Категории: Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Херман Кох

Достапност: На залиха
 

Кога лекувањето на познатиот актер Ралф Мајер ќе тргне во погрешна насока и тој умира, доктор Марк Схлосер мора да дојде до некои одговори. Иако лично не е премногу засегнат од смртта на актерот, угледот е сè во неговата професија. Марк знае дека не може вечно да се крие од вистината. 
Сè почнува минатото лето. Докторот, неговата сопруга и нивните две убави ќерки тинејџерки поминуваат една недела на Медитеранот, во викендичката на семејството Мајер. Покрај домаќините тука се уште и филмскиот режисер Стенли Форбс и неговата млада девојка. Друштвото ужива во сончевите денови, доброто вино и излетите на плажа, но, кога еден насилен настан ќе ја наруши идилата, се откриваат мрачните пориви и одеднаш никому не може да му се верува. Прекрасното летување се претвора во кошмар, а на површина испливува и поврзаноста меѓу подоцнежната смрт на Ралф и вознемирувачката реалност скриена зад летната трагедија.

 

 

Автор: Херман Кох / Herman Koch

Наслов на оригиналот: Zomerhuis met zwembad

ISBN: 978-608-243-395-0

Број на страници: 320

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 264

Категории: Трилер

Година на издавање: 2020

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: