Корисничка поддршка:
Македонски English

Живот за живот

Живот за живот
Живот за живот
250 ден.
Категории: Авантури  Општество  БРАНОВИ 
Автор: Фредрик Бакман

Достапност: На залиха
 

По што сакате да ве паметат? И што ќе сторите ако имате последна шанса да ги поправите грешките од животот? Подготвени ли сте да ја платите цената? Дури и ако е премногу висока?

„Живот за живот“ е длабока и емотивна приказна за тоа што е навистина битно за секого од нас. Зборува за едно храбро девојче што се бори со тешката болест и за еден човек што го достигнал врвот во светот на бизнисот, но поради обврските на кои им дал предност загубил секаков контакт со своето семејство.

Бадник е. Човекот неочекувано добива можност да направи нешто исклучително што може да ја промени не само неговата туку и судбината на малото девојче што речиси и не го познава.

Со хумор и со сочувство, Бакман нè потсетува дека животот е подарок со ограничен рок на траење, а нам ни останува да одбереме дали и како тој подарок ќе го споделиме со другите.

 

Автор: Фредрик Бакман / Fredrik Backman

Наслов на оригиналот: Ditt livs affär

ISBN: 978-608-243-382-0

Број на страници: 84

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 259

Категории: Авантури, Општество

Година на издавање: 2020

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: