Корисничка поддршка:
Македонски English

Заветот на коските

Заветот на коските
Заветот на коските
500 ден.
Категории: Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Долорес Редондо

Достапност: На залиха
 

Доволен е само еден збор за да воскреснат духовите од минатото!

Бастанската трилогија продолжува со уште една маестрално раскажана приказна во чие средиште е непоколебливата инспекторка Амаја Саласар.

Една година по апсењето на Јасон Медина поради силување и убиство на паштерката, инспекторката од Регионалната полиција Амаја Саласар има уште една обврска пред да отиде на породилно отсуство – да присуствува на судењето на Медина. Ненадејно судијата објавува дека судењето се прекинува. Тоа предизвикува општа вознемиреност кај присутните, но судијата нема избор. Обвинетиот се самоубил во тоалетот и оставил мистериозна порака за Амаја, писмо со само еден збор: „Тарттало“.

Што крие мистериозната порака што упатува на мрачно суштество од баскиската митологија? За да ја открие вистината, Амаја повторно ќе мора да се соочи со своите стравови од минатото и да се врати во родниот крај, во кој истрагата ќе добие застрашувачки заплет.

 

Автор: Долорес Редондо / Dolores Redondo

Наслов на оригиналот: Legado en los huesos

ISBN: 978-608-243-385-1

Број на страници: 496

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 256

Категории: Трилер

Година на издавање: 2020

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: