Корисничка поддршка:
Македонски English

Животот на Лота: Што блееш како овца?

Животот на Лота: Што блееш како овца?
Животот на Лота: Што блееш како овца?
250 ден.
Категории: Книги за деца  СИНЧЕЦ 
Автор: Алис Пантермилер

Достапност: На залиха
 

Денеска во училиште се случи нешто многу потресно. Беренике фон Бјодекер формира женска банда, која се вика ГЛАМУРОВКИ. Речиси сите девојчиња од одделението се дел од нејзината банда, освен мојата најдобра другарка Шајен и јас. Ние секогаш ќе ги викаме гламуровци.  ;)

Кој ги врти, Шајен и јас си направивме своја банда – ДИВИТЕ ЗАЈАЧИЊА! Ама,  бидејќи сме само две, го зедовме со нас и Паул со неговата куќичка на дрво.

Ама испадна некако глупаво бидејќи кај ГЛАМУРовциТЕ ни дишат во врат, па и РОКЕРИВЕ ни се закачија.

Дали ќе го разрешиме проблемот со мојата индиска блок-флејта? Или пак ќе ни се случат и тон други смешни работи? Прочитај и ќе видиш!

Дали сте подготвени за втората авантура на Лота Петерман?

 

Автор: Алис Пантермилер и Даниела Кол / Alice Pantermüller & Daniela Kohl

Наслов на оригиналот: Wie belämmert ist das denn? (Mein Lotta-Leben #2)

ISBN: 978-608-243-371-4

Број на страници: 160

Димензии: 13,5x20,5

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Синчец, книга 19

Категории: Книги за деца

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: