Корисничка поддршка:
Македонски English

Пресметка

Пресметка
Пресметка
400 ден.
Категории: Крими  Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Ирса Сигурдардотир

Достапност: На залиха
 

Малата Вака седи на студените скали пред своето ново училиште. Родителите веројатно заборавиле да ја земат. Немајќи избор, останува на скалите да чека. Но не е сама. Ѝ се придружува девојче од нејзиното одделение, кое веднаш го препознава поради необичната појава: му недостигаат два прста на едната рака. Девојчето дава предлог. Вака да го искористи телефон во домот на девојчето, а потоа ќе одат да си играат во собата на Вака. Но, откако ќе влезе во нивната куќа, веќе никогаш нема да излезе.

Дванаесет години подоцна, во истото училиште е пронајдено писмо со иницијали на луѓе што треба да умрат во 2016 година. Како овие настани повторно ги спојуваат детективот Хулдар и психологинката за деца Фреја? Каква е оваа пресметка?

По „ДНК“, втора книга од серијата „Детската куќа“.

 

Автор: Ирса Сигурдардотир / Yrsa Sigurðardóttir

Наслов на оригиналот: Sogið

ISBN: 978-608-243-368-4

Број на страници: 352

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 247

Категории: Трилери, Крими

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: