Корисничка поддршка:
Македонски English

Уципуци си го бара домот

Уципуци си го бара домот
Уципуци си го бара домот
Автор: Зане Зуста

Достапност: На залиха
 

Оваа книга ја раскажува возбудливата и по малку опасна авантура на Уципуци, бувчето играчка што Крис го заборава на одморот во Италија. За да се врати кај својот мал сопственик, бувчето мора да помине долга и опасна патека низ целата куќа за да дојде до терасата и да се сретне со Големиот Комарец, единствениот што знае каде е Крис. На Уципуци ѝ помагаат пајакот и штурецот и двајцата стануваат нејзини незаменливи помошници и добри пријатели.

Ова е интерактивна книга – на крајот ве очекува изненадување! Хммм дали е можно во книгата да има и куклен театар?

Сите млади читатели што сакаат да напишат или да нацртаат нешто за Уципуци, да ѝ раскажат некоја приказна или да ѝ кажат кој од ликовите во книгата им се допаднал, а кој не, може да ѝ испратат порака на ucipucimk@gmail.com. Уципуци сите ги очекува со нетрпение!

 

Автор: Зане Зуста / Zane Zusta

Наслов на оригиналот: Ucipuci meklē mājas

ISBN: 978-608-243-370-7

Број на страници: 48

Димензии: 25х25

Корица: тврда

Јазик: македонски

Едиција: (МК) сликовници, книга 8

Категории: Книги за деца, Сликовници и боенки

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: