Корисничка поддршка:
Македонски English

Женски приказни

Женски приказни
Женски приказни
Ново
599 ден.

Достапност: На залиха
 

Недела на женски приказни

2-7 декември 2019 година

Три книги за 599 денари!

 

Вклучени наслови:

Последната девојка – Надија Мурад (редовна цена: 350)

ИНСПИРАТИВНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА НА ХРАБРА ДЕВОЈКА ШТО ОДБИЛА ДА МОЛЧИ

 

Невидлива жена и други раскази – Славенка Дракулиќ  (редовна цена: 250)

ШЕСНАЕСЕТ МОЌНИ ЖЕНСКИ ПРИКАЗНИ

 

Гала – Дали – Кармен Доминго (редовна цена: 350)

ЕДНА ОД НАЈПОСЕБНИТЕ И НАЈДОЛГОВЕЧНИ ЉУБОВНИ ПРИКАЗНИ ВО ИСТОРИЈАТА

 

Мирисот на листовите чај – Дајна Џефрис (редовна цена: 500)

ЕМОТИВНА И ТОПЛА ЉУБОВНА САГА

 

Женски декамерон – Јулија Вознесенскаја (редовна цена: 400)

ПРИКАЗНИ ШТО ЌЕ ЈА ТРОГНАТ СЕКОЈА ЖЕНСКА ДУША

 

Војната нема женско лице – Светлана Алексиевич (редовна цена: 300)

ХРОНИКА НА (НЕ)ХЕРОЈАСКАТА СТРАНА НА ВОЈНАТА

 

Робинката – Кетрин Лим (редовна цена: 400)

ВЕЧНАТА ТЕМА НА ЗАБРАНЕТАТА ЉУБОВ

 

Сеќавања и желби – Лиса Апињанези (редовна цена: 600)

СЕВРЕМЕНСКА САГА ОД СТРАСТ И СКРШЕНИ СРЦА

 

Маѓепсница – Дорота Тераковска (редовна цена: 350)

ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ФАНТАСТИЧНИ СКАЗНИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА

 

Европа во сепија – Дубравка Угрешиќ (редовна цена: 300)

ЦРН ХУМОР ШТО ГО ОТКРИВА АПСУРДОТ НА СОВРЕМЕНИОТ ЖИВОТ

 

Пасија по Г. Х. – Кларис Лиспектор (редовна цена: 200)

НАЈШОКАНТНИОТ РОМАН ВО БРАЗИЛСКАТА КНИЖЕВНОСТ

 

Биографија на гладот – Амели Нотомб (редовна цена: 200)

АВТОБИОГРАФИЈА НАПИШАНА ПРЕКУ ФИЛОЗОФСКАТА ПРИЗМА НА ГЛАДОТ

 

Дланка полна бои – Сучен Кристин Лим (редовна цена: 300)

НИКОЈ НЕ Е ПОШТЕДЕН ОД ПОСЛЕДИЦИТЕ НА ВРЕМИЊАТА ШТО СЕ МЕНУВААТ

 

Сеќавање на љубовта – Амината Форна (редовна цена: 500)

ПРОСВЕТЛУВАЧКА ПРИКАЗНА ЗА СТРАСТА И ЗА ПРЕДАВСТВОТО

 

Tрач – Елин Хилдербранд (редовна цена: 400)

МИРИС НА ЛЕТО И ВО ЗИМА

 

Кога ќе ја правите нарачката, во коментар напишете кои три книги од списокот ги сакате.

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: