Корисничка поддршка:
Македонски English

Украдени. Историја на едно злосторство

Украдени. Историја на едно злосторство
Украдени. Историја на едно злосторство
300 ден.
Категории: Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Људмила Петрушевскаја

Достапност: На залиха
 
„Овој роман претставува трилер на новата генерација. Во него не учествуваат паметни и чесни инспектори, тип на луѓе што практично е во процес на исчезнување кај нас.

Ова е приказна во која жртвата не сака истрага и за тоа постои добра причина. А која е причината за тоа, читателите ќе откријат на крајот од романот: зашто во секого од нас се крие иследник, благороден, паметен, непоткуплив истражувач, кој се стреми кон вистината и кој разбира дека на светов постои онаа чудна работа што се нарекува љубов.“

Ваша, Људмила Стефановна Петрушевскаја

 

Автор: Људмила Петрушевскаја / Людмила Петрушевская

Наслов на оригиналот: Нас украли. История преступлений

ISBN: 978-608-243-364-6

Број на страници: 250

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 243

Категории: Трилер

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: