Корисничка поддршка:
Македонски English

Неверојатната приказна за џиновската круша

Неверојатната приказна за џиновската круша
Неверојатната приказна за џиновската круша
600 ден.
Категории: Книги за деца  (МК) СЛИКОВНИЦИ 
Автор: Јакоб Мартин Стрид

Достапност: На залиха
 

Животот си тече мирно како река, сè додека Мичо и Себастијан, наместо риба, не уловат порака во шише со своите трски за риболов. Дали писмото навистина е од Еремија, градоначалникот на Сончев Град, кого никој го нема видено веќе цела година? Постои ли Мистериозниот Остров? Како да се заобиколат намуртените пирати, Страшниот Морски Змеј и Катран Црното Море? И ништо помалку важно: Што ќе се случи доколку го насадат семето што стигнало заедно со писмото во шише?

Одговорите ќе ги најдете во оваа возбудлива и бајковидна сликовница роман за деца од сите возрасти.

 

Автор: Јакоб Мартин Стрид / Jakob Martin Strid

Наслов на оригиналот: Den utrolige historie om den kæmpestore pære

ISBN: 978-608-243-337-0

Број на страници: 108

Димензии: 22x29

Корица: тврда

Јазик: македонски

Едиција: (МК) сликовници, книга 7

Категории: Книги за деца

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: