Корисничка поддршка:
Македонски English

Чекајќи го ангелот / Waiting for the Angel

Чекајќи го ангелот / Waiting for the Angel
Чекајќи го ангелот / Waiting for the Angel
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Милчо Мисоски

Достапност: На залиха
 

 

Двојазично издание (македонски-англиски) на првата поетска збирка на македонскиот поет Милчо Мисоски, првпат објавена во 1991 година.

 

„Чекајќи го ангелот“ во 1991 година на конкурсот на Книжевната младина на Македонија своевремено е прогласена за најдобра поетска книга од млад автор.

 

 

 

Автор: Милчо Мисоски

Превод на англиски: Никола Ѓелинчески

ISBN: 978-608-243-352-3

Број на страници: 70

Димензии: 12х20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 54

Категории: поезија

Година на издавање: 2019

 

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: