Корисничка поддршка:
Македонски English

Омон Ра

Омон Ра
Омон Ра
Автор: Виктор Пелевин

Достапност: На залиха
 

Омон Кривомазов е обично советско дете што мечтае за лет во вселената. Таа идеја станува основа во неговиот живот и му ја одредува натамошната судбина. Во СССР освојувањето на космосот е една од најважните задачи и Омон има среќа (или несреќа) да учествува во тоа. Но фантазиите се едно, а реалноста нешто сосем друго. Многу лесно, во даден миг, може да сфатиме дека целиот наш живот е една огромна измама.

„Омон Ра“ (1992) е првиот роман на Пелевин со кој тој го привлекува вниманието на читателите и на критиката и во него со неверојатна вештина претставува една алтернативна верзија на историските настани што досега никој не ги ставаше под никаков сомнеж.

 

Автор: Виктор Пелевин / Виктор Пелевин

Наслов на оригиналот: Омон Ра

ISBN: 978-608-243-348-6

Број на страници: 160

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 237

Категории: (Научна) фантастика, Историски, Хумор

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: