Корисничка поддршка:
Македонски English

Нерешено

Нерешено
Нерешено
300 ден.
Категории: Книги за деца  СИНЧЕЦ 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Збирка сплетена од 60 песни и 60 сказни за деца на еден посебен начин. Имено, по секоја песна во збиркава следува кратка сказна во проза – на истата тема како и нејзината претходничка; но, секако, посебна на свој начин. Така, во натпреварот меѓу поезијата и прозата се добива резултатот „нерешено“ (60 песни : 60 сказни).

А, кои од нив се подобри, поинтересни, почитливи, позабавни и поуспешни во другиот, позначајниот дел од „дуелот“ – треба да кажат, да се произнесат главните „судии“ на секое литературно дело, па и на ова: читателската публика!

 

Автор: Александар Кујунџиски

ISBN: 978-608-243-339-4

Број на страници: 250

Димензии: 17х24

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Синчец, книга 15

Категории: Книги за деца

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: