Корисничка поддршка:
Македонски English

Мирисот на листовите чај

Мирисот на листовите чај
Мирисот на листовите чај
500 ден.
Категории: Љубов  БРАНОВИ 
Автор: Дајна Џефрис

Достапност: На залиха
 

Сместена во дваесеттите години на минатиот век, приказната ја следи младата Англичанка Гвен, која има среќа да ја сретне љубовта на својот живот – русокосиот сопственик на плантажа од Цејлон (денес Шри Ланка). Таа доаѓа со пароброд на островот за да стапи во брак што ветува долг и мирен живот среде високите зелени ридови со чај. Но Лоренс е постојано на работа, а неговата млада сопруга мора сама да ја истражува плантажата. Талкајќи по забранетите места, Гвен наоѓа заклучена врата, премолчено минато.

Гвен наскоро ќе остане бремена, а нејзиниот сопруг е пресреќен. По породувањето таа се соочува со страшната одлука што мора по секоја цена да ја скрие од Лоренс. Кога вистината ќе излезе на виделина, дали сопругот ќе може да ѝ го прости на Гвен тоа што го направила?

 

Автор: Дајна Џефрис / Dinah Jefferies

Наслов на оригиналот: The Tea Planter's Wife

ISBN: 978-608-243-335-6

Број на страници: 432

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 232

Категории: Љубовни

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: