Корисничка поддршка:
Македонски English

Авантурите на Шерлок Холмс

Авантурите на Шерлок Холмс
Авантурите на Шерлок Холмс
350 ден.
Категории: Трилери  Хумор  БРАНОВИ 
Автор: Артур Конан Дојл

Достапност: На залиха
 

„Детективот консултант“ Шерлок Холмс ги решава злосторствата на криминалците на воодушевувачки начин. Без разлика дали демнат по магливите улички на Лондон или коват заговори во идиличните замоци далеку од метрополата. Тој и неговиот верен колега, доктор Вотсон, решаваат дванаесет збунувачки и мистериозни случаи.

Во „Авантурите на Шерлок Холмс“, првата книга со случаите на најпознатиот детектив на сите времиња, се среќаваме со неговите славни и проклето тешки загатки, меѓу кои и „Скандал во Бохемија“, „Шареното чергиче, „Здружение на црвенокосите“ и многу, многу други!

 

Автор: Артур Конан Дојл / Arthur Conan Doyle

Наслов на оригиналот: The Adventures of Sherlock Holmes

ISBN: 978-608-243-319-6

Број на страници: 304

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 227

Категории: Трилер, Хумор, Класика

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: