Корисничка поддршка:
Македонски English

Свила

Свила
Свила
250 ден.
Категории: Љубов  БРАНОВИ 
Автор: Алесандро Барико

Достапност: На залиха
 

Во 1861 година, кога епидемијата се заканува да ја уништи трговијата со свила во Франција, Ерве Жонкур патува во Јапонија. Таму се запознава со мистериозниот Хара Кеј, кај кого, овен свилени буби, ќе открие уште нешто. Тој развива тегобна копнеж кон убавата конкубина. Но тие не можат да се допрат, тие дури и не зборуваат.

Ерве не може да ги прочита белешките што му ги остава таа додека не се врати во својата земја. Но, во моментот кога го прави тоа, тој е поробен. Нивната тајна афера е убава, мазна, егзотична и беспрекорна, како парче префинета свила.

Суптилна, нежна и изненадувачка, „Свила“ е возбудлива приказна за еротското поседување. Сензуален и хипнотички роман, кој раскажува приказна за авантурата и за опсесијата.

 

Автор: Алесандро Барико / Alessandro Baricco

Наслов на оригиналот: Seta

ISBN: 978-608-243-324-0

Број на страници: 160

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 234

Категории: Љубов

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: