Корисничка поддршка:
Македонски English

Совршената дадилка

Совршената дадилка
Совршената дадилка
300 ден.
Категории: Општество  Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Лејла Слимани

Достапност: На залиха
 

Кога Мирјам одлучува да почне да работи наместо да остане домаќинка, таа и нејзиниот сопруг бараат совршена дадилка за своите деца. Никогаш не сонувале дека ќе ја најдат Луиз: тивка, љубезна, посветена жена, која умее да пее приспивни песни, го чисти нивниот стан во Париз, останува доцна без приговор и приредува прекрасни забави за децата. Но, како што парот и дадилката стануваат сѐ позависни еден од друг, љубомората, незадоволството и сомнежите се зголемуваат. Потоа, еден ден, две деца се убиени од eдна „совршена дадилка“! Градејќи напнатост со секоја страница, овој роман е возбудливо и храбро набљудувано истражување на моќта, класата, расата, семејството, мајчинството и лудилото!

Во 2016 година романот ја добива наградата „Гонкур“ и набргу станува бестселер со над 450 000 продадени примероци!

 

Автор: Лејла Слимани / Leïla Slimani

Наслов на оригиналот: Chanson douce

ISBN: 978-608-243-340-0

Број на страници: 208

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 234

Категории: Трилер, Општество

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: