Корисничка поддршка:
Македонски English

Со затворени очи

Со затворени очи
Со затворени очи
350 ден.
Категории: Трилери  Хорор  БРАНОВИ 
Автор: Џош Малерман

Достапност: На залиха
 

Македонско издание на светскиот мегахит „Bird Box“!

Во светот на иднината луѓето не смеат да гледаат за да преживеат! Има нешто, нешто страшно што не смее да се види! Со само еден директен поглед на дневната светлина, следува болна смрт! Никој не знае што е тоа или од каде доаѓа. Пет години откако сето ова започнува, остануваат само неколку преживеани, меѓу кои и Малори и двете деца со неа. Живеејќи во напуштена куќа близу реката, таа сонува да побегне на безбедно место. Кога момчето и девојчето ќе наполнат четири години, време е да заминат таму, но патувањето ќе биде застрашувачко: повеќе од триесет километри по течението на реката во чамец и со врзани очи! Еден погрешен потег и ќе ги проголта смртта. Човек, животно или чудовиште?

Овој психолошки трилер ќе ве прогонува долго откако ќе го прочитате. Во 2018 година беше филмуван со Сандра Булок, Треванте Роудс и Џон Малкович во главните улоги!

 

Автор: Џош Малерман / Josh Malerman

Наслов на оригиналот: Bird Box

ISBN: 978-608-243-332-5

Број на страници: 272

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 230

Категории: Хорор, Трилер

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: