Корисничка поддршка:
Македонски English

Невидливиот чувар

Невидливиот чувар
Невидливиот чувар
400 ден.
Категории: Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Долорес Редондо

Достапност: На залиха
 

По многу години минати надвор од Елисондо, инспекторката Амаја Саласар се враќа во родниот град за да го најде убиецот што ги избира своите жртви меѓу младите девојки. Тој ги задушува и ги остава голи во шумата следејќи некој вид мрачен ритуал. Додека се обидува да го изгради профилот на убиецот и да ги реши убиствата, Амаја мора да се соочи со сеништата од сопственото минато. Тоа се мрачни епизоди за кои никогаш не зборувала и што ја принудиле да замине без желба да се врати, но измешани и со старите народни верувања од областа Навара. Фасцинантна приказна во која тајните и легендите се испреплетуваат со ужасни злосторства. Што кријат бастанските шуми?

„Невидливиот чувар“ е првата книга од „Бастанската трилогија“, преведена на повеќе од 20 јазици. Филмската верзија е изработена од страна на продуцентите на трилогијата „Милениум“ на Стиг Ларсон.

 

Автор: Долорес Редондо / Dolores Redondo

Наслов на оригиналот: El guardián invisible

ISBN: 978-608-243-331-8

Број на страници: 384

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 229

Категории: Трилери

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: