Корисничка поддршка:
Македонски English

Страв

Страв
Страв
300 ден.
Категории: (Научна) фантастика  Хорор  БРАНОВИ 
Автор: Јозеф Карика

Достапност: На залиха
 

Натприродна мистерија од рангот на Стивен Кинг исполнета со страв и ужас!

Маж во своите триесетти години по раскинувањето со својата девојка се враќа во приградската населба во која израснал. Населбата е сместена во подножјето на планина што крие грозоморна тајна – во исклучително студени зими во планината исчезнуваат деца. Заедно со поранешната љубов и со другарите мора да се соочи со злобната сила, но и со сенките од сопственото минато. Сите падови и разочарувања што ги доживеал дотогаш се ништо во споредба со пеколот што демне на местата каде што израснал.

Авторот на бестселери, Јозеф Карика, во оваа хорор-приказна со натприродни елементи ни нуди и емотивно размислување за начинот на кој доживувањата од детството влијаат врз нашите животи.

 

Автор: Јозеф Карика / Jozef Karika

Наслов на оригиналот: Strach

ISBN: 978-608-243-329-5

Број на страници: 240

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 226

Категории: (Научна) фантастика, Хорор

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: