Корисничка поддршка:
Македонски English

Брит-Мари беше тука

Брит-Мари беше тука
Брит-Мари беше тука
400 ден.
Категории: Авантури  Хумор  БРАНОВИ 
Автор: Фредрик Бакман

Достапност: На залиха
 

Неодолив роман за наоѓање љубов и за вторите шанси што сите ги заслужуваме. Брит-Мари не може да поднесе неред. Неорганизирана фиока за прибор е непростлив грев. Секој ден го започнува во шест часот бидејќи само лудаци се будат подоцна од тоа. И не е пасивно агресивна. Секако дека не! Само понекогаш луѓето нејзините корисни сугестии ги толкуваат како критики. Таа не суди за другите, никако.

Зад социјално непријатното, напорно лице на Брит-Мари се крие жена со фантазија, со преголеми соништа и со претопло срце! По разделбата со сопругот Кент, животот го почнува одново во мистериозното гратче Борг. Секојдневно се соочува со новите сограѓани: пијаници, џаболебари, а еден згоден локален полицаец успева дури и да ѝ го привлече вниманието. Нејзината нова и речиси невозможна задача е да стане тренер на фудбалски тип со неталентирани деца.

Дали Брит-Мари ќе го најде местото каде што навистина припаѓа? На комичен и динамичен, внимателен и хуман начин се слават неочекуваните пријателства што нè менуваат засекогаш. Дали може да го направиме светот подобро место?

 

Автор: Фредрик Бакман / Fredrik Backman

Наслов на оригиналот: Britt-Marie var här 

ISBN: 978-608-243-322-6

Број на страници: 304

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 222

Категории: Хумор, Авантури

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: