Корисничка поддршка:
Македонски English

Големата магија

Големата магија
Големата магија
Автор: Елизабет Гилберт

Достапност: На залиха
 

Од авторката на „Јади, моли се, уживај“!

Без разлика дали сакате да откриете нови начини за решавање на предизвиците во тоа што го работите, или да напишете нешто, или да испробате да бидете креативни во некоја уметност, или едноставно сакате секојдневно да живеете со поголема СВЕСНОСТ и СТРАСТ, оваа книга ќе ви го отвори светот на чудата и среќата!

Читатели од различни возрасти и сфери со години бараат инспирација во книгите на Елизабет Гилберт.

Нејзината книга „Јади, моли се, уживај“ 199 недели била на првото место на листата на бестселери на „Њујорк тајмс“. Според неа е снимен истоимениот филм со Џулија Робертс, Хавиер Бардмен и Џејмс Франко.

Сега оваа авторка копа длабоко во себе и во минатото искуство за да ги сподели својата МУДРОСТ и единствена перспектива за КРЕАТИВНОСТА!

Со длабока емпатија и великодушност, нуди моќен увид во мистериозната природа на ИНСПИРАЦИЈАТА.

Со „Големата магија“ Елизабет ги анализира ставовите, пристапите и навиките што ни се потребни за да живееме покреативен живот.

 

Автор: Елизабет Гилберт / Elizabeth Gilbert

Наслов на оригиналот: Big Magic: Creative Living Beyond Fear

ISBN: 978-608-243-333-2

Број на страници: 264

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Сафари на духот, книга 8 

Категории: Мотивациски, Популарна психологија

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: