Корисничка поддршка:
Македонски English

ДНК

ДНК
ДНК
450 ден.
Категории: Крими  Трилери  Хорор  БРАНОВИ 
Автор: Ирса Сигурдардотир

Достапност: На залиха
 

Прва книга од серијата „Детската куќа“! Мрачна и тажна приказна што започнува во 1987 година, кога три дечиња остануваат сираци и се разделени во три различни семејства. Како оваа приказна подоцна се поврзува со настаните што се случуваат во 2015 година, кога две момчиња бараат помош од соседите затоа што се будат заклучени во својата соба, а мајка им ја нема? Има причина за тоа – таа е мртва. Убиена е на грозоморен начин, а единствениот сведок на убиството е девојчето скриено под креветот, нејзината ќерка, која не можат да ја натераат да зборува. Каков ќе биде животот на тоа дете кога ќе биде во грижата на Фреја, психолог во „Детската куќа“, која работи со трауматизирани и злоупотребувани деца? Но убиецот не застанува тука!

Атмосферата на неочекуваното е присутна од почетокот до крајот, меѓу несреќните животни судбини, страшните убиства, кодираните пораки, заплетканите животни приказни, кои постојано се откопуваат од минатото... Трилер во кој најморничавите настани се случуваат токму кога најмалку очекувате!

 

Автор: Ирса Сигурдардотир / Yrsa Sigurðardóttir

Наслов на оригиналот: DNA

ISBN: 978-608-243-328-8

Број на страници: 396

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 224

Категории: Трилери, Крими, Хорор

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: