Корисничка поддршка:
Македонски English

Животот на Лота: Зајачиња, зајачиња насекаде!

Животот на Лота: Зајачиња, зајачиња насекаде!
Животот на Лота: Зајачиња, зајачиња насекаде!
250 ден.
Категории: Книги за деца  СИНЧЕЦ 
Автор: Алис Пантермилер

Достапност: На залиха
 

Над 3 милиони продадени примероци!

Возраст: 9+

 

Всушност, Лота си е сосема обично девојче!

Но ѝ се случуваат многу забавни авантури!

 

Лота мрази флејта и прокељ. Ги обожава својата најдобра пријателка, животните и одморите. Нејзините двајца браќа близнаци – се официјално најужасните браќа на светот, и тоа не само кога ѝ ја полнат флејтата со сенф!

Мајката на Лота е занесена по магични правосмукалки на пареа и освежувачи за уста со комплицирани индиски имиња, а татко ѝ e учител, но за среќа не во истото училиште каде што учи Лота. Таа ќе може уште повеќе да се забавува на часовите и меѓу нив ако нема толку строга класна како Гизела Какам. И да не ви текнало да правите шеги со нејзиното презиме.

Но да не ги заборавиме зајачињата! Во оваа забавна и толку откачена книга ги има многу, скокаат насекаде и мрдаат со ушите. Лота многу сака да си има барем едно, едничко зајаче. И ништо нема да ја сопре за да го добие.

 

Според „Животот на Лота – Зајачиња, зајачиња насекаде“ се снима филм. Досега е распродадена во над 3 милиони примероци само во Германија. А секоја наредна приказна за авантурите на Лота уште со самото објавување се искачува на сите топ-листи!

 

Автор: Алис Пантермилер и Даниела Кол / Alice Pantermüller & Daniela Kohl

Наслов на оригиналот: Alles voller Kaninchen (Mein Lotta-Leben #1)

ISBN: 978-608-243-286-1

Број на страници: 184

Димензии: 13,5x20,5

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Синчец, книга 14

Категории: Книги за деца

Година на издавање: 2018

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: