Корисничка поддршка:
Македонски English

Природо, љубов моја! (лектирно издание)

Природо, љубов моја! (лектирно издание)
Природо, љубов моја! (лектирно издание)
200 ден.
Категории: Книги за деца  ЛЕКТИРИ 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Книга целосно посветена на природата и на грижата за неа, со која авторот Александар Кујунџиски е комплетно поврзан. Овој голем вљубеник во пишуваниот збор – како негова професија, и во природата – како негова опсесија, донесе и внесе во македонската литература за деца раскошно издание.

Четиво со кое треба „да се дружи“ секое дете при своето градење како личност.

Лектирно издание за IV одделение.

Автор: Александар Кујунџиски

ISBN: 978-608-243-299-1

Број на страници: 108

Димензии: 21х14

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Лектири, книга 2

Категории: Книги за деца

Година на издавање: 2018

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: