Корисничка поддршка:
Македонски English

Сакам книга (лектирно издание)

Сакам книга (лектирно издание)
Сакам книга (лектирно издание)
200 ден.
Категории: Книги за деца  ЛЕКТИРИ 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Прекрасен избор од богатото творештво на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија – Александар Кујунџиски. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете.

Како дел од едицијата „Мозаик“, „Сакам книга“ е преведена и на албански, турски, ромски, влашки/аромански, српски, хрватски, црногорски, босански/бошњачки, словенечки, германски и на англиски јазик.

Лектирно издание за III одделение.

 

Автор: Александар Кујунџиски

ISBN: 978-608-243-295-3

Број на страници: 72

Димензии: 21х14

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Лектири, книга 1

Категории: Книги за деца

Година на издавање: 2018

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: