Корисничка поддршка:
Македонски English

Стаклената градина

Стаклената градина
Стаклената градина
Распродадено
250 ден.
Категории: Авантури  Љубов  БРАНОВИ  Семејни 
Автор: Ојдур Ава Олафсдотир

Достапност: Распродадено
 

За младиот Лоби, трагичната смрт на неговата мајка е пресвртна точка во животот. Нивната заедничка љубов кон одгледувањето ружи од реткиот вид Rosa candida во стаклената градина во нивниот двор ќе го инспирира да ги напушти студиите и да отпатува во далечниот антички манастир за да ѝ го врати стариот сјај на величествената, но заборавена градина што се наоѓа таму. Додека одново ја пресоздава градината под будното око на свештеникот филмофил, Лоби ќе го изненади посетата на Ана, речиси непознатата пријателка на негов пријател, со која, по една кратка авантура во градината на неговата мајка, ја има новородената ќерка Флора Сол. Грижејќи се за градината и за малото девојче, Лоби полека ги запознава различните улоги на еден возрасен маж.

„Стаклената градина“ е прекрасна приказна за искрената потрага по убавините на животот, трогателен потсетник дека секој од нас е способен да ги претвори малите нешта од секојдневниот живот во извонредни.

 

„Едно од најмалку очекуваните, но и најголемо книжевно откритие на годината.“

Le Parisien

 

Автор: Ојдур Ава Олафсдотир / Auður Ava Ólafsdóttir

Наслов на оригиналот: Afleggjarinn

ISBN: 978-608-243-256-4

Број на страници: 272

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 188

Категории: Семејни, Љубовни, Авантури

Година на издавање: 2018

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: