Корисничка поддршка:
Македонски English

Вафли во форма на срце

Вафли во форма на срце
Вафли во форма на срце
200 ден.
Категории: Книги за деца  СИНЧЕЦ 
Автор: Марија Пар

Достапност: На залиха
 

Запознајте ја Лена Лид, Пипи Долгиот Чорап од Норвешка: борбено, забавно девојче чии денови се исполнети со невообичаени авантури. А Триле е нејзин сосед. Освен што се соседи, Триле мисли дека се и најдобри другари, и покрај незгодите во кои Лена редовно го вовлекува. Триле мисли и дека живее во најубавото место што може да постои. Не кажуваме што ќе се случи понатаму, но едно нешто е сигурно: бабата на Триле ги прави најубавите вафли во светот. И во нив, како и во оваа книга, може да се ужива цел ден и цела ноќ!

 

 

„Книгава е одлична, има сè што треба да содржи една книга што би сакала да ја читаат моите деца: убавина, остроумност, мудрост, радост, промисленост и многу забава.“

playingbythebook.net 

 

„Преполна со забава, невиност, пргавост, страст... Марија Пар ги обработува темите на смртта, загубата и неизвесноста со огромно сочувство и разбирање.“

Букару

 

Автор: Марија Пар / Maria Parr

Наслов на оригиналот: Vaffelhjarte

ISBN: 978-608-243-265-6

Број на страници: 144

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Синчец, книга 13

Категории: Книги за деца

Година на издавање: 2018

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: