Корисничка поддршка:
Македонски English

Бели црнци

Бели црнци
Бели црнци
300 ден.
Категории: Општество  Young&Loud  БРАНОВИ 
Автор: Ингвар Амбјернсен

Достапност: На залиха
 

„Бели црнци“ е брутална сторија за аутсајдери, за тројца млади луѓе што живеат на работ од општеството. Авторот ја црпи силата од својата директност. Оваа книга е манифест на младешката култура на 1970-тите, агресивна и солидарна во исто време, вистински бунт против буржоаското однесување. Романот е поделен на три дела, но последниот дел всушност е хронолошки почеток на дејството.

 

„Мора да ја прочитате оваа книга за соништата што истекуваат низ олук.“

Политикен

 

Автор: Ингвар Амбјернсен / Ingvar Ambjørnsen 

Наслов на оригиналот: Hvite Niggere

ISBN: 978-608-243-120-8

Број на страници: 384

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 115

КатегорииОпштество

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: