Корисничка поддршка:
Македонски English

Робинката

Робинката
Робинката
400 ден.
Категории: Историја  Љубов  БРАНОВИ 
Автор: Кетрин Лим

Достапност: На залиха
 

Овој извонреден роман ја раскажува емотивната приказна за четиригодишната Хан, најмалата ќерка во едно сиромашно семејство. Продадена како робинка во Куќата на Ву, таа брзо формира цврста врска со младиот наследник, но идилата на приврзаноста набрзина се претвора во кошмар, кога Хан станува тинејџерка – прекрасна, горда и вљубена во младиот господар. Нејзиниот живот се претвора во борба против силите на традицијата и тиранијата во еден свет во кој сладострасните машки роднини ги користат робинките за неселективно задоволство.

Истовремено моќна студија за детското ропство и за сексуалното предаторство и крајно вознемирувачка и величествено инспиративна приказна, Робинката доловува богато и моќно кинеско семејство во ера на убавината и на бруталноста, следejќи една љубов – сè до нејзиниот вчудовидувачки климакс.

 

„Моќно и потресно... фасцинира.“

Дејли мејл

 

Автор: Кетрин Лим / Catherine Lim

Наслов на оригиналот: The Bondmaid

ISBN: 978-608-243-236-6

Број на страници: 348

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 173

КатегорииЉубов, Историја

Година на издавање: 2017

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: