Корисничка поддршка:
Македонски English

Ова се имињата

Ова се имињата
Ова се имињата
300 ден.
Категории: Историја  Општество  БРАНОВИ 
Автор: Томи Виринга

Достапност: На залиха
 

Гранично гратче во степата. Мала група прегладнети и бесни бегалци се појавуваат од нигде-никаде и шират страв и паника во градот. Кога полицискиот инспектор Понтус Бег наредува да се уапсат, во нивните куфери наоѓаат доказ за убиство. Како што тој ја разоткрива историјата на нивното пеколно патување така таа почнува да се испреплетува со неговото потекло. Тој станува некој вид инквизитор, а подоцна и спасител на групата. Со редок спој на хумор и мудрост, Томи Виринга ја поврзува мрачната човекова природа со прашањето кои сме и дали искупувањето е возможно.

Романот е добитник на наградата „Либрис“ за 2014 година.

 

„Неочекувано вџашувачка, возбудлива приказна испишана преку потрагата по идентитет во XXI век.“

Џејн Греам

 

Автор: Томи Виринга / Tommy Wieringa

Наслов на оригиналот: Dit zijn de namen

ISBN: 978-608-243-204-5

Број на страници: 264

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 165

Категории: Општество, Историја

Година на издавање: 2017

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: