Корисничка поддршка:
Македонски English

Мрачен мотив

Мрачен мотив
Мрачен мотив
Распродадено
400 ден.
Категории: Крими  Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Луиз Пени

Достапност: Распродадено
 

(#1 Арманд Гамаш)

#1 БЕСТСЕЛЕР-АВТОРКА НА „ЊУЈОРК ТАЈМС“

Добре дојдовте во светот на брилијантниот детектив со необичен ум – инспектор Гамаш, легенда од рангот на Херкул Поаро и Шерлок Холмс!

Во планинските предели на Квебек се наоѓа идилично канадско селце, кое нема да го најдете на карта. Таму животот е толку спокоен што локалните жители не ги заклучуваат вратите. Сè додека едно утро омилената и почитувана сликарка Џејн Нил не е пронајдена мртва во шумата. Прободена со стрела во срцето. Случајот е предаден на блескавиот главен инспектор од одделот за убиства, Арманд Гамаш. Вистинска знаменитост во полициските кулоари, проникливиот детектив доаѓа од Монтреал за да ја разгатне мистеријата. Жителите се убедени дека станува збор за несреќен случај за време на лов, но Гамаш брзо открива дека во наизглед тивкото село секој има своја тајна и маска. И дека клучот на загатката се крие во една слика на сликарката, создадена кратко пред да умре.

 

„Инспекторот Гамаш е модерен Поаро, кој решава срцепарачко убиство.“

Џулија Спенсер-Флеминг

 

 

Автор: Луиз Пени / Louise Penny

Наслов на оригиналот: Still Life

ISBN: 978-608-243-198-7

Број на страници: 336

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 162

Категории: Трилери, Крими

Година на издавање: 2017

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: