Корисничка поддршка:
Македонски English

Земја на љубовта

Земја на љубовта
Земја на љубовта
200 ден.
Категории: Љубов  БРАНОВИ 
Автор: Одни Еир

Достапност: На залиха
 

Земја на љубовта е напишана во форма на дневник и опишува период од животот на главната хероина во кој таа е задлабочена во потрагата по место каде што припаѓа и каде што би се вдомила. Парадоксално, ова ја носи на различни патувања, физички и психички, низ времето и низ просторот, со цел да ги пронајде одговорите на прашањата што се однесуваат не само на неа туку и на целото човештво. Таа истражува различни начини на живот, се задлабочува во различни типови врски и размислува за својата поврзаност со семејството, со земјата и со нацијата. Се обидува да пронајде животна рамнотежа.

Романот е добитник на Наградата за литература на Европската Унија во 2014 година и седум недели бил на листата на најпродавани книги.

 

„Одни Еир ја доведува до совршенство оваа маргинална книжевна форма.“

Гунфорун Гудмундсдотир 

 

Автор: Одни Еир / Oddný Eir

Наслов на оригиналот: Jarðnæði

ISBN: 978-608-243-149-9

Број на страници: 240

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 136

Категории: Љубов

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: