Корисничка поддршка:
Македонски English

Трач

Трач
Трач
400 ден.
Категории: Љубов  Чиклит  БРАНОВИ 
Автор: Елин Хилдербранд

Достапност: На залиха
 

ОД БЕСТСЕЛЕР-АВТОРКАТА НА „ЊУЈОРК ТАЈМС“!

Дали слушна? Грејс ѝ се доверува на својата најдобра пријателка Меделин дека го изневерува сопругот, а оваа почнува да пишува роман за тоа, сакајќи да ѝ го објави зад грб...

Емотивната сага ТРАЧ е прекрасна книга од „кралицата на летните романи“ Елин Хилдербранд.

Меделин Кинг и Грејс Панцик се најдобри пријателки на кои им завидува цел град поради сето она што го имаат – совршени бракови, прекрасни деца, заеднички вечери во недела навечер. Сепак, ова лето мириса на промена. А, доколку во Нантакет сакаат нешто повеќе од коктели на плажа на зајдисонце, тоа е – добар трач. Но овој пат можеби вистината е полоша и од трачот.

 

Автор: Елин Хилдербранд / Elin Hilderbran

Наслов на оригиналот: The Rumor

ISBN: 978-608-243-143-7

Број на страници: 368

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 130

КатегорииЧиклит, Љубовни

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: