Корисничка поддршка:
Македонски English

Добриот љубовник

Добриот љубовник
Добриот љубовник
Распродадено
200 ден.
Категории: Љубов  Психологија  БРАНОВИ 
Автор: Стеинун Сигурдардотир

Достапност: Распродадено
 

По седумнаесет години, еден човек се враќа во својот роден крај во потрага по својата прва љубов. Иако запаѓа во чудни ситуации, оваа потрага завршува успешно и тој се враќа назад со својата старо-нова симпатија. Но токму жената што ќе му помогне да ја пронајде и да ја освои митската цел на страста ќе се вљуби во него креирајќи за него психолошки профил што целосно ќе му го промени животот.

 

„Сигурдардотир е литературна ѕвезда што блесна на небесниот свод над вулканскиот остров“.

Ноје цурхер цајтунг

 

Автор: Стеинун Сигурдардотир / Steinunn Sigurðardóttir

Наслов на оригиналот: Góði elskhuginn

ISBN: 978-608-243-134-5

Број на страници: 186

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 125

КатегорииЉубов, Психологија

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: