Корисничка поддршка:
Македонски English

Бавната смрт на Лусијана Б.

Бавната смрт на Лусијана Б.
Бавната смрт на Лусијана Б.
Распродадено
250 ден.
Категории: Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Гилјермо Мартинес

Достапност: Распродадено
 

Лусијана е млада Аргентинка чии пријатели и роднини почнуваат да умираат од насилна смрт или како жртви на необјасниви незгоди. Таа мисли дека зад сето тоа стои познатиот писател Клостер – автор на мрачни романи со злосторства и со злокобни личности. Нему, без да сака, некогаш во минатото му предизвикала голема болка. Уште повеќе што убиствата во неговиот роман течат на ист начин како во животот на Лусијана. Полицијата не ѝ верува на поврзаноста и таа бара помош од друг писател, ривал на Клостер. Средбите меѓу двајцата писатели, суптилни и силни вербални соочувања, поставуваат четири можни објаснувања за оваа серија умирања. Љубителите на Алфред Хичкок и на Карлос Руиз Зафон ќе бидат воодушевени од овој психолошки напнат трилер.

 

„Задолжителна лектира за секој што сака мистерии“.

Њујорк тајмс

 

Автор: Гилјермо Мартинес / Guillermo Martínez

Наслов на оригиналот: La muerte lenta de Luciana B.

ISBN: 978-608-243-138-3

Број на страници: 208

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 128

КатегорииТрилер, Мистерија

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: