Корисничка поддршка:
Македонски English

Сеќавање на љубовта

Сеќавање на љубовта
Сеќавање на љубовта
500 ден.
Категории: Историја  Љубов  БРАНОВИ 
Автор: Амината Форна

Достапност: На залиха
 

Едријан Локхарт е психолог што бега од својот живот во Англија и доаѓа во Сиера Леоне, каде што почнува граѓанска војна. Тука тој мора да се бори со жештината, со нечистотијата, со правта, како и со тајните што ги крие оваа загадочна земја.

Сеќавање на љубовта е впечатлива книга за обичните луѓе во невообичаени околности, врвно реализирана и убаво напишана, стравотна и пријатна, непоколеблива и нежна, трогателна и инспиративна. Тоа е книга за четири животи што се преплетуваат; книга за пријателството, разбирањето, простувањето и за неизбришливите ефекти на минатото; за патувањата, соништата, загубата и за самата природа на љубовта.

 

„Просветлувачка приказна за страста и за предавството“.

Њујорк тајмс

 

Автор: Амината Форна / Aminatta Forna

Наслов на оригиналот: The Memory of Love

ISBN: 978-608-243-107-9

Број на страници: 528

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 111

Категории: Љубов, Историја

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: