Корисничка поддршка:
Македонски English

Наумување

Наумување
Наумување
200 ден.
Категории: Книги за деца  Made in Macedonia  СИНЧЕЦ 
Автор: Наум Попески

Достапност: На залиха
 

Од перото на Наум Попески, истакнат македонски поет за деца, автор на петнаесетина книги за најмладите читатели, еве нов ракопис, со наслов Наумување – книга за читање и чување. Станува збор за седумдесетина песни за деца од овој наш афирмиран автор, кои, со својата содржина и со пораките што ги носат, ќе ја збогатат македонската книжевност за најмладите читатели и ќе го разубават нивното детство. Книгава е едно расцветано поле за безгрижна игра и растење на децата, кои, другарувајќи со стиховите од нивниот омилен автор, (со кого другаруваат и во читанките по македонски јазик), ќе направат прошетка низ природата, низ татковината, низ убавината, екологијата, но ќе другаруваат и со компјутерот, и со Фејсбукот на интернетот, и со сè она што е во кругот на нивното интересирање.

 

ISBN: 978-608-243-064-5

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 104

Димензии на книгата: 14,5x20,5cm

Едиција: Синчец, книга 11

Категорија: Книги за деца, Мade in Macedonia

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: