Корисничка поддршка:
Македонски English

Емаус

Емаус
Емаус
250 ден.
Категории: Вер(б)а  Еротика  Тинејџери  Young&Loud  БРАНОВИ 
Автор: Алесандро Барико

Достапност: На залиха
 

Авторот на Свила, Новеченто, Океан море, Пијанистот се појавува со книга што ја открива сета волшебност на италијанската харизматичност.

Тие се четворица другари, таа, Андреа, една и единствена.

Тие се членови на бенд, таа е прекрасна танчарка.

Тие се мирни, таа бесна.

Тие се уште тинејџери, таа е многу позрела од своите врсници.

Сè што им е забрането, таа си го дозволува.

Една пијана свирка во блиското гратче ќе ги доближи до вчера непристапната девојка.

„Незаборавна книга потоната во поетичната страна на трагичната судбина и кршливоста.“

The Daily Beast

 

ISBN: 978-608-4507-80-2

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 144

Димензии на книгата: 13x20

Едиција: Бранови, книга 17

Категорија: Тинејџери, Еротика, Вер(б)а, Young&Loud

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: