Корисничка поддршка:
Македонски English

Невидливи љубови

Невидливи љубови
Невидливи љубови
Распродадено
200 ден.
Категории: Љубов  Made in Macedonia  ДАМАР 
Автор: Владимир Јанковски

Достапност: Распродадено
 

Романот Невидливи љубови на Владимир Јанковски опфаќа три приказни, во кои авторот преиспитува некои од клучните аспекти на современата љубов: односот меѓу присуството и отсуството, опседнатоста со појавното и со видливото, идејата за Другиот како конструкција и како фикција.

Како се однесува кон девојката што ја сака некој што може да се преобразува во предмети? На кој начин сака човек опседнат со набљудување? Што прави оној што, секогаш кога ќе се доближи до девојката во која е вљубен, станува невидлив?

Две нетипични бајки за возрасни премостени со динамично раскажана реалистична приказна, во кои како во музичка композиција идеите варираат, се надополнуваат, си противречат или течат паралелно една покрај друга.

 

Автор: Владимир Јанковски

ISBN: 978-608-243-065-2

Број на страници: 160

Димензии: 13х20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Дамар, книга 14

Категории: Љубов, Мade in Macedonia

Година на издавање: 2015

 

 

 

 

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: