Корисничка поддршка:
Македонски English

Приказни за тревите

Приказни за тревите
Приказни за тревите
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Раскази  ДАМАР 
Автор: Живко Грозданоски

Достапност: На залиха
 

„Најжално е тоа што луѓето книгите најчесто не ги читаат, не ги знаат, не ги ни гледаат, ниту ги допираат. А книгите се како девојките. Најжално нешто што може да им се случи е никој да не ги допира, никој да не ги отвора. А толку убаво мирисаат.“ е цитат од книгата што треба да ги надразни сетилата за читање.

ISBN: 978-608-4507-44-4
Повез: мека
Година на издавање: 2011
Број на страни: 158
Димензии на книгата 12х17
Едиција: Дамар, книга 11
Категорија: Раскази, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: