Корисничка поддршка:
Македонски English

Раски и маски

Раски и маски
Раски и маски
200 ден.
Категории: Општество  Хумор  СКРШИ НОГА 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

„Раски и маски“: кратки драмски текстови од богатата и разновидна творечка продукција на Александар Кујунџиски. Збиркава содржи четири драмски текстови со мошне разновидни тематски содржини, кои се движат од оние со шеговита, хумористична интонација до оние што застапуваат и поведуваат теми со сосема поинаква насоченост и преокупираност. Ќе биде добредојдена во секоја градска и училишна библиотека, за аматерските и професионалните театарски екипи како „фрлена ракавица“ за сценски и радиодрамски предизвици.

 

Автор: Александар Кујунџиски

ISBN: 978-608-243-320-2

Број на страници: 70

Димензии: 13х20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Скрши нога, книга 5

Категории: Хумор, Општество

Година на издавање: 2018

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: