Корисничка поддршка:
Македонски English

Spectator англиски

Spectator англиски
Spectator англиски
300 ден.
Категории: Европска приказна  Љубов  Made in Macedonia  N.B. 
Автор: Жарко Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Доколку имате желба да подарите еден репрезентативен примерок од македонската литература на странец, да види што и како пишуваат авторите од Македонија, тогаш тоа е оваа книга.
The BEST selling debut novel in contemporary Macedonian literature for the first time is translated in English language. “The book itself makes you read it, and you almost won't realise when it has ended."

ISBN: 978-608-4507-11-6
Повез: мека
Година на издавање:  2011
Број на страни: 160
Димензии на книгата 13х21
Jазик: англиски
Едиција: N.B., книга 1
Категорија: Љубов, Eвропска приказна, Мade in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: