Корисничка поддршка:
Македонски English

Моите (не)напишани романи

Моите (не)напишани романи
Моите (не)напишани романи
Распродадено
0 ден.
Категории: Made in Macedonia  Хумор  СМЕВОТЕКА 
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

„Романи во една реченица“ – збирка за децата од училишна возраст, една од ретките во издавачката продукција со афоризми наменети за децата, бидејќи најчесто се пишуваат за нешто повозрасните читатели. Содржи голем број убави и шеговити мисли и пораки, под мотото: „Некои од афоризмите прават романи, јас од романите – афоризми“.

Страници: 32
Формат: 17x24
ISBN: 9989-2603-5-4
Година: 2007
Едиција: Смевотека, книга 3
Категорија: Хумор, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: