Корисничка поддршка:
Македонски English

Смеаториум

Смеаториум
Смеаториум
Распродадено
0 ден.
Категории: Made in Macedonia  Хумор  СМЕВОТЕКА 
Автор: Живко Павлов

Достапност: Распродадено
 

Книга од најплодниот и најобјавуваниот хуморист и сатиричар во Македонија, која ги содржи епиграмите што ги напишал при својот долгогодишен ангажман во редакцијата на списанието за хумор и сатира „Остен“. Како илустрации вклучени се голем број карикатури од Светската галерија на карикатури во Скопје.

Страници: 160
Формат: 17x24
ISBN: 9989-9926-7-3
Година: 2000 
Едиција: Смевотека, книга 2
Категорија: Хумор, Made in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: