Корисничка поддршка:
Македонски English

Чисти артисти

Чисти артисти
Чисти артисти
Распродадено
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Првообјавена книга во библиотеката „Смевотека“ и во книгоиздателството „Антолог“. Содржи голем број скечови емитувани во хумористичните емисии на Радио Скопје „Хумористични бранови“ и „Најнеслушана емисија“ во периодот од десеттина години во кои Ал. Кујунџиски учествуваше во нивната подготовка.

ISBN: 9989-9926-8-1  
Повез: мека 
Број на страници: 160  
Димензии на книгата: 17x24  
Јазик: македонски
Година на издавање: 2000  
Едиција: Смевотека, книга 1
Категорија: Хумор, Драми, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: